Droga do KULtury


to projekt, który ma pomóc osobom starszym zależnym (takim, które bez pomocy innych nie wyjdą z domu) wyjść z domu, dotrzeć na konkretne wydarzenia kulturalne, społeczne, edukacyjne oferowane przez lokalne instytucje, wziąć w nim udział, a potem wrócić do domu. Pomogą w tym: aplikacja, dyspozytor, wolontariusze-seniorzy.

Aplikacja (to z niej korzystasz) pomaga osobie starszej zależnej, która chce dotrzeć na konkretne wydarzenie, wskazać swoje miejsce pobytu oraz numer telefonu.

Dyspozytor – dzięki aplikacji – odbiera sygnał od osoby starszej zależnej, kontaktuje się z nią, by uzyskać więcej informacji (np. na którym piętrze mieszka, czy korzysta z wózka inwalidzkiego), oraz informuje wolontariuszy-seniorów.

Wolontariusze-seniorzy pomagają osobie starszej zależnej wyjść z domu, dotrzeć na miejsce wydarzenia komunikacją miejską, samochodem wolontariusza lub samochodem przystosowanym do transportu osób z niepełnosprawnością/chorych, towarzyszą osobie starszej zależnej w czasie wydarzenia oraz pomagają jej wrócić do domu.

Osoba starsza zależna, która chce skorzystać z pomocy wolontariuszy-seniorów, powinna zapoznać się z Regulaminem.