Najczęściej zadawane pytania


Co oznacza zezwolenie na automatyczną lokalizację?

Udzielenie zgody na automatyczną lokalizację oznacza, że pozwalasz abyśmy poznali, gdzie się obecnie znajdujesz. Dane o parametrach połączenia internetowego z Twojego urządzenia zostaną anonimowo wysłane do usługi firmy Google, która na ich podstawie rozpozna adres, pod którym przebywasz.


Co zrobić, aby udzielić / wycofać zgodę na udostępnienie swojej lokalizacji?

W różnych przeglądarkach internetowych opcje dotyczące udzielenia zgody na udostępnienie lokalizacji znajdują się w różnych miejscach. Pod tymi adresami znajdziesz dokładne opisy, jak dostosować tę opcję w przeglądarkach: Chrome, Internet Explorer (sekcja Lokalizacja) i Firefox (sekcja Warto wiedzieć -> Usługi lokalizacji).


Dlaczego określona automatycznie lokalizacja nie pokrywa się z moim faktycznym adresem?

Określanie lokalizacji to skomplikowany proces, na który składa się wiele technicznych czynników - między innymi konfiguracja urządzeń sieciowych Twojego dostawcy internetu. W skrajnych przypadkach usługa może określić Twoje położenie nawet o kilka kilometrów rozbieżne z faktycznym. Aby poznać więcej szczegółów i zwiększyć dokładność lokalizacji zapoznaj się z tym artukułem.


Co zrobić, jeśli dyspozytor nie oddzwania?

Pamiętaj proszę, że nasz serwis obsługuje wiele osób, stąd w niektórych sytuacjach trzeba się liczyć z opóźnieniami w obsłudze zgłoszeń. Prosimy o cierpliwość, a w razie długo przeciągającego się braku odpowiedzi, o kontakt z obsługą (szczegóły na stronie kontakt).